Kod QR na muralu w Sokołach

Prywatne upamiętnienie

Autorem tego prywatnego upamiętnienia wielowiekowej żydowskiej obecności w miejscowości Sokoły jest pochodzący z tych okolic pan Henryk Pogorzelski. 

Prawa autorskie i zarządzanie treścią

Pan doktor Mark Podwal - autor pierwowzoru muralu - został powiadomiony o dodanym do Jego dzieła kodzie QR. Autor w pełni aprobuje tę inicjatywę. Kodem QR został także rozszerzony oryginał muralu znajdujący się na murze Zespołu Szkół imienia Generała Sulika w Dąbrowie Białostockiej.  Treścią może zarządzać zarówno pan Pogorzelski jak i zespół Fundacji Non Omnis Moriar.  Regularnie robione są kopie zapasowe danych i dbamy o dostępność treści. 

Trudna historia

Setki lat normalnych stosunków sąsiedzkich zostały brutalnie zakończone podczas drugiej wojny światowej. Opowiadamy tę i inne historie, udostępniamy dokumenty i zdjęcia, których prawdziwą wartość doceniamy gdy stoimy tam na miejscu.  

Kody QR na murale

Kod QR na muralu jest rozwinięciem dzieła. Może być zarówno zaplanowany od początku jak i być uzupełnieniem już istniejącej pracy. Zachęcamy by treści dostępne pod kodem QR były edytowane przez Twórcę lub przez społeczność opiekującą się muralem. W tym przypadku kody docelowe zostały wytworzone z odpornego na warunki plastiku podobnego do plastiku używanego do wytwarzania szyldów. Wymiar tego kodu to 30x30 centymetrów. Login i hasło dostępu są w dyspozycji Szkoły. 

Uroczystość odsłonięcia kodu QR

Uroczystość odsłonięcia kodu QR może być przypomnieniem przesłania muralu oraz może być okazją do zaprezentowania prac uczniów. W tym przypadku autor dzieła otrzymał od społeczności Szkoły porcelanową wersję kodu umieszczonego obok muralu.  Wielkość kodu jest do ustalenia i może mieć on nawet 2 na 2 metry. Wtedy można go zeskanować z niemal dowolnej odległości. Ten kod ma 30 x 30 centymetrów i jest wykonany z trwałego plastiku.